Survivor Samoa – 9. epizoda je jednou z nejlepších, jaké jsem kdy viděla

Když jsem se zde poprvé zmínila o sledování Survivora Samoa, nepředpokládala jsem příliš, že se k této tématice vrátím, ale dnes čerstvě zhlédnutá devátá epizoda mě tak nadchla, že se o tento zážitek prostě musím podělit.

Survivor je formát, který staví na napětí, psychologii skupiny osob uvrhnuté do extrémních podmínek, na zajímavých soutěžích, manipulaci a nepředvídatelných zvratech. U vydařených dílů většinou člověk sedí, ani nedutá a sleduje, co se bude dít, ale jen skutečně pár dílů diváka také donutí začít se smát.

Jedním z nich byl například první díl mé velmi oblíbené sedmé „pirátské“ řady Pearl Islands, kde hned v úvodu jeden z nejsympatičtějších hráčů Surivora všech sezón, Rupert, „upirátil“ obsah lodičky kmene protivníků ve chvíli, kdy svou lodičku neprozřetelně zaparkovali vedle Ruperta a vzdálili se. Vzhledem k tomu, jak Rupert od pohledu působil dobrácky, a přitom hned záhy s poťouchlým úsměvem ukořistil, co se dalo, nebylo možné se vzniklé situaci a nechápavým komentářům a výrazům druhého kmene nesmát.

Russell Nyní má však Rupert zdatnou konkurenci, a to v osobě mně poměrně sympatického „záporáka“ Russella, což je typ hráče, který si početnou skupinu fanoušků získá a celou řadu jich také popudí. O Survivoru Samoa při ohlédnutí zpět za všemi dosavadními epizodami lze rozhodně říct pouze jediné: Nemusíte s tím souhlasit, můžete proti tomu dokonce i protestovat, ale to je asi tak vše, co s tím můžete dělatRussell se stal ikonou 19. řady.

Už úvod deváté epizody byl jako vystřižen z vtipu o blondýnkách, když blonďatá soutěžící Natalie, kterou si nejlépe představíte někde ve společnosti v koktejlových šatech a botkách na jehlových podpatcích, zabíjí s naprosto nepopsatelným výrazem v obličeji krysu, a to i přes to, že krysa jí připadala moc roztomilá. Natalie to dokázala jen proto, že hlad, ten odvěký lidský pud, byl v ten moment silnější.

Russell, jenž na předchozí kmenové radě uplatnil skrytou imunitu, kterou nalezl jako první z trosečníků v historii bez jakýchkoli nápověd, vědom si toho, že s jejím použitím se zase do hry vrátí nová skrytá imunita, se tento symbol rozhodl jít hledat (o tom, že nápověda opět ani omylem nebyla po ruce, snad ani nemusím psát) a co byste řekli? Našel – nenašel – našel – nenašel? Našel! Neuvěřitelné se stalo skutečností! A to byla také jeho záchrana a do budoucna zřejmě i záchrana jeho spoluhráčů z původního kmene Foa Foa, kteří přišli po spojení do společného kmene Aiga ve výrazné početní nevýhodě, a Russella již nyní členové bývalého fialového kmene Galu odhalili jako velmi silného protivníka a hodlali se ho vcelku pochopitelně co nejdříve zbavit.

Když navíc bývalí čelové Galu vyhrají i v soutěži o odměnu a v jejím rámci získají i první nápovědu ke skryté imunitě, nevěří, že by ji Russell mezitím stihnul najít. Při vědomí jeho velké hrozby se poté, co v soutěži o imunitu klasickou – individuální – ji Russell nezískává, rozhodnou bez milosti jej odstranit.

Jak moc se spletli, se ukáže na kmenové radě, kde bývalí členové kmene Galu nestačí valit oči, když se Russell opět zachraňuje před jejich hlasy skrytou imunitou, a vypadává tudíž členka z jejich řad – Kelly.

Není divu, že v upoutávce na desátou epizodu je jasně vidět, jak se úplně všichni zmobilizovali k hledání skryté imunity, která se po jejím využití potřetí vrací do hry. Najde ji někdo z bývalých Galu, nebo z Foa Foa? Najde ji snad i potřetí Russell, anebo ji tentokrát bez nápověd nezíská nikdo? Kdo ví, uvidíme za týden…Přečtěte si také:Kategorie : Blog
Štítky: , , ,

Okomentovat