Vytvoření dotazníku podpory pro FAQ s pluginem FAQ Builder

Dlouho jsem nemohla najít plugin, který by nebyl příliš komplikovaný a fungoval na bázi – uživatel napíše otázku do formuláře a odešle, otázka se vloží do administrace, a když budu mít chvilku, odpovím na ni a výsledek (otázka + odpověď) se teprve poté, co bude dotaz zodpovězen, zobrazí na webu.

FAQ-Builder Asi je nyní jasné, že takovýto plugin jsem konečně našla a jmenuje se FAQ Builder. I když ho pro potřeby běžného používání bude lepší přeložit v kódu, aby formulářové otázky byly hezky česky, funguje zcela podle mých výše popsaných představ.

Dokonce se ve FAQ dá vyhledávat, dotazy pak též lze vkládat do více v administraci předpřipravených kategorií. Dotazníkový formulář je možné pomocí shortcode vložit na jednu stranu, a výsledný souhrn zodpovězených otázek spolu s vyhledávacím formulářem na stranu jinou, případně obé vložit do stránky jediné.

Ke vkládání dotazníkového formuláře slouží kód (bez mezer):

[ faq_build_page ]

a pro vyhledávání a zobrazení seznamu již zodpovězených dotazů kód (bez mezer):

[ faq_build_ask ]

Při administraci a zodpovídání dotazu můžete povolit, aby se informace o odpovědi uživateli okamžikem publikace zaslaly na jím zadaný e-mail. Při vkládání údajů proti SPAMu chrání formulář CAPTCHA.

Plugin FAQ Builder ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/faq-builder/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , , ,

5 x okomentováno “Vytvoření dotazníku podpory pro FAQ s pluginem FAQ Builder”

Přidat komentář (+)

 1. Re4DeR napsal:

  na ten jsem taky koukal, docela šikovný

 2. WPress napsal:

  Jojo, právě, hodí se to pro různé poradny, což jsem dřív potřebovala a pořád nemohla nic vyhovujícího najít. Když už jsem něco našla, bylo to neaktualizované, tak jsem nakonec rezignovala a nechala posílat dotazy jednoduše přes Contact Form, ale tohle je mnohem lepší, komfortnější. Určitě to ještě využiju. 🙂

 3. Martin4Pája napsal:

  Výborný plugin děkuji..

 4. Lucie napsal:

  Super plugin, jen se mi z nějakého neznámého důvodu neobjevuje tlačítko odeslat.

  • WPress napsal:

   Tenhle plugin už poměrně dlouho nebyl aktualizován, tak se snadno může stát, že některé jeho funkčnosti nejsou odladěny pro nejnovější verzi WordPressu. Někdy stačí i jen malý zásah, ale s tím nepomohu, neb – jak vždy raději opakuji – nejsem programátorka a jen nabízím tipy, takže na vše řešení bohužel neznám. 🙂

   Jinak obecně je první třeba zkoušet plugin v původní šabloně WP a s vypnutými jinými pluginy, s nimiž by mohla vznikat nekompatibilita. Pro testery samozřejmost, ale mnoho lidí na to zapomíná.

Okomentovat