Další dva české pluginy – doplněk českých linkovacích služeb k Sociable pluginu a Zalomení

Vzhledem k tomu, že mě zajímají novinky kolem WordPressu a pravidelně procházím nově vytvořené či aktualizované pluginy, nemohly mé pozornosti uniknout dva další, pocházející z české dílny.

První je plugin z překladatelské dílny webu separatista.net, kde najdete kromě českých překladů posledních verzí WordPressu také několik českých překladů pluginů, jako je WP-PostRatings verze 1.50, WP-Email verze 2.50, WP-Print verze 2.50 či WP-PageNavi verze 2.50 (k některým i překlady starších verzí). Autor či autoři přislíbili také do budoucna české překlady k WordPress MU (slouží pro více blogů pod jednou společnou administrací) a populárním pluginům jako jsou: Bbpress (fórum), cforms (formuláře) či TDOMiniforms (široce využitelný plugin pro vkládání příspěvků neregistrovaných uživatelů). Zejména na poslední jmenovaný překlad se osobně velmi těším.

A z této dílny pochází také plugin České a slovenské linkovací služby, který je doplňkem známého pluginu Sociable. Z tohoto důvodu plugin vyžaduje před jeho aktivací mít nainstalovaný a aktivovaný plugin Sociable (verze 3.4 a vyšší). Do pluginu tak jsou přidány linkovací služby jako Linkuj.cz, Jagg.cz, MediaBlog.cz, TOPodkazy.cz, Bookmarky.cz, Mojelinky.sk, vybrali.sme.sk, Pozrisi.sk, Park.sk a TextTip.eu.

Druhý plugin, nazvaný jednoduše Zalomení, je určený pro ty, kdo si přejí mít na webu správně zarovnané texty podle Pravidel českého pravopisu, tedy aby mu na konci řádků nezůstávaly osamocené neslabičné předložky v, s, z, k, jednopísmenná slova či různé jednoslabičné výrazy. Tento plugin podle autora Honzy Skýpaly, od něhož je i plugin pro vkládání TOPlistu do widgetu (viz článek zde) řeší některé z uvedených příkladů: v textu nahrazuje běžné mezery za pevné tak, aby nedošlo k zalomení řádku v nevhodném místě. Kdo si přeje mít texty zarovnané co nejvíce podle pravidel, může zkusit tento plugin.

Kde stáhnout uvedené pluginy:

České a slovenské linkovací služby (ke stažení níže):

http://wordpress.org/extend/plugins/ceske-a-slovenske-linkovaci-sluzby/

Sociable (ke stažení)

http://wordpress.org/extend/plugins/sociable/

Plugin Zalomení (ke stažení)

http://wordpress.org/extend/plugins/zalomeni/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , , ,

7 x okomentováno “Další dva české pluginy – doplněk českých linkovacích služeb k Sociable pluginu a Zalomení”

Přidat komentář (+)

  1. Krabath napsal:

    Mám problém, po nainstalování pluginu „České a Slovenské linkovací služby“ se mi nikde neobjeví možnost je přidat do Sociable. Ať jsem hledal, jak jsem hledal, nikde nenašel. 🙁 Nevíte, kde může být problém?

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.