Kliparty do příspěvků s pluginem Clker.com clip art

Nalezení vhodného a ke zveřejnění přístupného ilustračního obrázku k článkům bývá někdy velmi náročný a zdlouhavý proces. Třeba by se vám mohl v tom případě zalíbit plugin Clker.com clip art, který umožňuje v rámci vizuálního editoru vložit do příspěvku vybraný klipart.

Clker.com_clip_artKliparty se vkládají do příspěvků prostřednictvím tlačítka přidaného do TinyMCE editoru (malé bílé c na zelenooranžovém podkladu). Rozevře se dialogové okno hledání, je tedy nutno hledat samozřejmě s pomocí anglických klíčových slov, a když se vám některý nalezený obrázek líbí, můžete jej snadno vložit do článku.

Každý nabízený klipart je přístupný ve třech velikostech, z nichž můžete volit kliknutním na jeden ze tří odkazů pod každým obrázkem (Sml nejmenší, Med střední a Lrg největší, ale ani ten není nijak extrémně široký, aby na klasicky široké stránce přečníval).

Služba serveru Clckr.com samozřejmě slouží tak, že obrázek je hostován z tohoto webu a bylo by dobré nechat také zpětný odkaz na tento web, automaticky vložený u obrázku (odkaz není textový, ale kliknutím na obrázek přecházíte na clker.com).

Plugin Clker.com clip art ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/clkercom-clip-art/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , , ,

6 x okomentováno “Kliparty do příspěvků s pluginem Clker.com clip art”

Přidat komentář (+)

 1. WPress napsal:

  Jo, zatím všude vše ručně (pokud píšu článek, tak kolikrát i dlouho hledám nějaký vhodný obrázek) a pokud obrázky, tak prakticky z http://www.sxc.hu, screeny asi ani jinak než růčo nejdou, ale tohle se mi i docela líbilo, asi že ty kliparty nemám okoukané a jsou tak lehce nad průměrem, takže zvažuju, jestli to někde třeba nepoužiju taky. 🙂

 2. Re4DeR napsal:

  no já na blog obrázky nedávám skoro vůbec .. :-/

 3. WPress napsal:

  Tak screeny tu mají názornou funkci, člověk si udělá představu. Obrázky dávám jinam na weby, tady jsou právě v 99% screeny. 🙂

 4. Anon napsal:

  Hmm, o tom clker som ešte nepočul, ja používam tiež SXC.

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.