Část článku jen pro registrované – s pluginem wp-private

Pokud někdo zvažuje, že část webu zpřístupní jen registrovaným uživatelům, může přijít na nápad, že by běžní návštěvníci viděli například jen úvodníky článků a další části až po registraci, tudíž by v případě očekávaného zajímavého pokračování mohli mít větší zájem se zaregistrovat. Ukázat část článku a pod ním text ve smyslu: pokračování je přístupné pouze registrovaným, zaregistrujte se a uvidíte celý článek – samozřejmě s odkazem na přihlašovací stránku, to umí plugin wp-private.

Vzpomněla jsem si na něj na webtrhu, kde se kdosi ptal na skrytí některých článků jen pro registrované uživatele. Tohle sice tento přístup nevyřeší (WordPress v sobě má ovšem například nástroj, s nímž lze aspoň jednotlivé články zaheslovat, což ovšem není totéž), nicméně je to někde na půli cesty a pro některé případy dokonce – řekla bych – i lepší řešení.

Jak plugin wp-private funguje? Po aktivaci je třeba v administraci nastavit, jaká zpráva bude neregistrovanému, respektive nepřihlášenému uživateli zobrazována, a pak v každém článku se ta část, která je určená výhradně pro registrované, skryje mezi značky:

<!–protected–> a <!–/protected–>

Příspěvek se poté publikuje samozřejmě normálně, nikoli jako například příspěvek soukromý. A ještě upozorním, že jsem si na zmíněném webtrhu tento plugin spletla podle hodně podobného názvu s jiným pluginem, takže tento se skutečně jmenuje wp-private (i s tou pomlčkou).

Plugin wp-private najdete ke stažení na:

http://wordpress.org/extend/plugins/wp-private/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , ,

10 x okomentováno “Část článku jen pro registrované – s pluginem wp-private”

Přidat komentář (+)

 1. Aktualizace napsal:

  Podobně funguje a část stránky umí skrýt i nyní aktualizovaný plugin Protector: http://wordpress.org/extend/plugins/protector/

  Domovský web pluginu: http://www.satollo.net/plugins/protector Text se skrývá mezi značky
  [ protect ] a [ /protect ]

 2. Martin4Pája napsal:

  Další podobný plugin je hidepost : http://wordpress.org/extend/plugins/hidepost/

  Jakýkoliv obsah se zkryje mezi [hidepost] obsah [/hidepost]
  A další plus je možnost vybrání kdo z registrovaných uživatelů může vidět obsah… [hidepost=level] obsah [/hidepost]

  Jinak na těchto stránkách jsem se hodně přiučil 🙂 Dík

 3. WPress napsal:

  Díky za další pěkný tip. Pluginy (případně jiné tipy) sem dávám porůznu, jak na ně narazím, nebo si vzpomenu, někdo se po něčem takovém shání atp., a snažím se je také otestovat.

  A jsem moc ráda, když tu někdo najde něco, co potřebuje. 😉 Teď má na výběr hned ze tří pluginů i díky tobě, což je super.

 4. SMO napsal:

  Chtěl jsem se zeptat, jak by šlo řešit to, abybych mohl k článku nastavit vlastnost, aby komentáře mohli přidávat pouze registrovaní uživatelé. Vím, že v jádře WP už je volba povolit komentáře pouze pro registrované uživatele. Ale já bych chtěl, aby u některých článků mohl přidávat komentář kdokoliv a u některých jen registrovaní uživatelé. Díky za jakokékoliv info.

 5. WPress napsal:

  Rozumím tomu, oč jde, ale o pluginu nevím a já aspoň nejsem programátorka, takže s úpravou kódu v tomto případě nepomůžu. Když jsem se nad tím zamýšlela, tak jako možná cesta by mohla být dát do daných postů speciální uživatelské pole a připsat do komentářů podmínku, jestliže to pole v článku je, pak se bude zobrazovat možnost přidávat komentáře všem, jestliže ne, pak jenom registrovaným, případně obráceně atp. Ale jestli to lze nějak takto „snadno“ udělat, to nevím.

  Za stávajícího stavu funkcí WordPressu a podle mě i pluginů se domnívám, že je to prostě práce pro programátora – pro ty zkušenější asi nijak extrémně složitá.

  Možná něco v tomtu duchu, ale samozřejmě dořešit pro dané potřeby…

  http://www.flisterz.com/2008/06/07/wordpress-conditional-statement-using-custom-fields/

 6. Re4DeR napsal:

  SMO
  Zajímavý nápad. Půjde to..
  Prakticky má bea3x pravdu.

 7. SMO napsal:

  @WPress, Re4DeR
  O uživatelských polí u článku jsem nevěděl a ani netušil k čemu slouží. Každopádně myšlenka to byla super, páč jsem ji za dneska večer realizoval. Prostudoval jsem si článek, na který si mi dala odkaz, zapřemýšlel a z trochou odvahy se to podařilo. Samotná realizace byla pro mě sice složitější, ale podařilo se to. Upravil jsem soubor comments.php daného tématu, kde jsem pro zobrazení formuláře (kam se píše komentář) využil uživatelské pole a je-li uživatel přihlášen. Pokud je už. pole zadané nemůže návštěvník přidávat komentáře. Pokud se ale uživatel zaregistruje a přihlásí (tím pádem jsem musel povolit registraci, kterou jsme měl zakázanou), může již k danému článku komentáře přidávat. Výhoda je v tom, že to nemá vliv na ostatní články ani přidané komentáře. Ď.

 8. WPress napsal:

  Jsem ráda, že jsem aspoň vnukla nápad, uživatelská pole už jsem také už párkrát využila a je to moc šikovná věc. 😉

 9. Aktualizace napsal:

  Doplňuji plugin Post Password Token, který by měl podle popisu vygenerovat pro vybrané skryté posty „tajnou URL“:

  http://wordpress.org/extend/plugins/post-password-plugin/

 10. Aktualizace napsal:

  Skrytí části webu podle místa, odkud je web prohlížen, zobrazení lokalizačních informací pomocí tagů – by měl umět plugin IP2Location Tags.

  http://wordpress.org/extend/plugins/ip2location-tags/

  Skrytí části textů například s omezením času, jen pro přihlášené a další nastavení, plugin Optional Content:

  http://wordpress.org/extend/plugins/optional-content/

  Ukrytí vybrané části příspěvku:

  http://wordpress.org/extend/plugins/restrictedarea/

  nebo

  http://wordpress.org/extend/plugins/triggerwarning/

  Část textu jen pro registrované také:

  http://wordpress.org/extend/plugins/memberview/

  A pro skrytí komentářů bez nutnosti mazání:

  http://wordpress.org/extend/plugins/shushthatnoise/

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.