Plugin od českého autora – Simple Download Monitor pro WordPress

Při svém brouzdání mezi různými pluginy jsem ráda příjemně překvapována, což se stalo i tentokrát, a to když jsem objevila nový plugin z české dílny. Jedná se o jednoduchý monitor stažení souborů – Simple Download Monitor od autora Pepak.

simple-download Podle slov autora je to jeho první plugin, který je založen na myšlence vedení statistiky počtu stažení jednotlivých souborů bez nutnosti vytvoření speciální databáze souborů ke stažení, modifikace odkazů atp.

Plugin nicméně vyžaduje použití souboru .htaccess, v němž je třeba provést menší úpravu. Tím totiž stanovujete, z jakého adresáře bude plugin Simple Download Monitor zpracovávat soubory, přednastaven je adresář /files (ten byste si v případě této volby vytvořili) a jeho podadresáře, což můžete libovolně změnit. Určujete rovněž povolené přípony stahovatelných souborů.

V souboru .htaccess nad řádek:

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

je nutné přidat tento řádek:

RewriteRule ^(files/.*) /index.php?sdmon=$1 [L]

Statistiku umí plugin zobrazovat buď základní (jen počet stažení) nebo pokročilou – podrobnější informace, včetně IP adresy. Plugin je určen pro WordPress verze 2.8.x. Pokud používáte českou verzi WordPressu, administrace pluginu se vám automaticky přeloží.

Více informací o pluginu, jeho nastavení a použití je na stránce autora Pepak:

http://www.pepak.net/wordpress/simple-download-monitor-pro-wordpress/

Plugin Simple Download Monitor je též ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/simple-download-monitor/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , ,

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.