Související články s obrázkovým thumbnailem pomocí pluginu Wp-Thumbie

Klasické související články (related posts) používá na svém webu asi každý poučenější uživatel WordPressu. Jistě není sporu o tom, že více pozornosti k nim připoutáte, pokud před odkaz souvisejícího článku vložíte obrázek.

Wp-Thumbie Není snad třeba dodávat, že s tím vám snadno pomůže právě plugin Wp-Thumbie, který před každý související text vloží malý náhled obrázku (thumbnail).

Nastavení vám umožňuje pomocí ID vyloučit kategorie, takže se nebudou ukazovat články v nich obsažené. Určíte také počet zobrazovaných článků (základní počet je 5), kde se budou zobrazovat (v článcích, na stránkách i v RSS), velikost thumbnailu, hlavní titulek souvisejících článků, zda se bude zobrazovat výpis (excerpt) a kolik bude mít znaků…, dále také to, co se bude zobrazovat, pokud nebude nalezen související článek (buď „No Related Posts“ nebo nic) atp.

Plugin podle všeho vybere první vložený obrázek v článku a ten potom zobrazí v jeho zmenšené verzi, kterou si také libovolně můžete nastavit (defaultně je 70 x 70 px). Jestliže článek obrázek neobsahuje, vloží se obrázek defaultní (ten si samozřejmě v rámci souborů pluginu snadno vyměníte za vlastní – v podsložce pluginu, pojmenované images se jedná o soubor default.png).

Plugin Wp-Thumbie ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/wp-thumbie/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , , ,

5 x okomentováno “Související články s obrázkovým thumbnailem pomocí pluginu Wp-Thumbie”

Přidat komentář (+)

 1. Aktualizace napsal:

  Plugin Thumblated Related Post nabízí zase jinou podobu nastavení zobrazování obrázků u souvisejících článků:

  http://wordpress.org/extend/plugins/thumblated-related-post/

 2. Markéta napsal:

  Dobrý den,
  nemohl byste mi prosím poradit s nastavením pluginu? Odkaz na související článek se mi zobrazí, náhled obrázků nikoliv.Předem děkuji za každou radu.

 3. WPress napsal:

  Zkusila jsem, zda nejde o nekompatibilitu s novým WordPressem 3.0.x, ale zjevně tam vše funguje. Žádné zvláštní nastavení plugin „nemá“. Respektive funguje, i když nic předem nenastavíte (podmínkou je mít nějaké obrázky v článcích, samozřejmě). Ještě je otázka, zda nejde o nekompatibilitu s Vámi používaným vzhledem. Zkuste se přepnout do defaultního vzhledu (u WP 3.0 TwentyTen) a pokud tam plugin funguje, pak ho dost možná blokuje šablona vzhledu. Může to být totiž také nekompatibilita s jinými používanými pluginy, to lze obdobně otestovat po jejich vypnutí…

  http://www.wpress.cz/wp-content/uploads/wpthumbie.jpg

  Anebo můžete zkusit jiný plugin, tento byl aktualizován pro WordPress 3.0.1:

  http://wordpress.org/extend/plugins/related-posts-thumbnails/

 4. Lukas napsal:

  Dobrý den,
  chci se Vás zeptat, použil jsem wp thumbie, ale nezobrazuje mi to náhledy obrázků. Používám wp 3.0 a set featured image, počítal jsem, že to vezme automaticky, nebo je zapotřebí tam nastavit vždy ručně pole thumb a do něj ještě vložit odkaz?

 5. WPress napsal:

  Automaticky to bere obrázek, který je k danému článku přidělen (nejsem si jistá, jestli by neměl být i v článku použit), ale určitě např. nefunguje na principu náhodného výběru ze všech existujících Médií, ale to asi z článku a komentářů vyplývá. V případě tohoto pluginu pak výběr proběhne automaticky, nemusí se nastavovat uživatelské pole.

  Featured image je pro mě příliš obecné, takže si pod tím neumím momentálně nic konkrétního představit.

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.