Plugin Internal Link Building na prolinkování webu a tím i podporu SEO

Přejete-li si, aby konkrétní klíčová slova v článcích odkazovala na určité jiné články na webu (případně i mimo web), a tímto způsobem se ještě lépe celý web prolinkoval, řešení může být poměrně jednoduché, použijete-li k tomu plugin Internal Link Building.

Internal_Link_Building Plugin Internal Link Building se po aktivaci přidá jako položka Keywords do menu Příspěvky. Po tímto menu je pak celé nastavení pluginu. Do okénka Keywords zadáte příslušná klíčová slova a do okénka URL danou adresu, kam bude dané slovo odkazovat. Nemusíte pokaždé vypisovat všechny tvary klíčového slova, pokud samozřejmě mají stejný základový tvar, ale nic vám v tom nebrání (rozdíl je v tom, zda se jako odkaz označí či neoznačí celé slovo, tj. v druhém případě „pouze“ jeho zapsaná klíčová část). V případě výpisu více klíčových slov je od sebe oddělte znakem: | („svislým lomítkem“).

Autor pluginu trochu zkomplikoval přístup ke stažení souboru tím, že odkazový link vložil na konec všech článků pouze v RSS čtečce, aby návštěvníky „donutil“ přidat si web do čtečky. Vzhledem k tomu, že řada prohlížečů má čtečku v sobě zabudovanou, stačí kliknout na daný RSS link a dostanete se i k linku ke stažení, čímž vás samozřejmě nenabádám, abyste si web do svých čteček nedávali. A krom toho – při použití pluginu byste také podle přání autora měli dát na web nějaký zpětný odkaz.

Použít můžete i nofollow pro roboty, ale při prolinkování vlastního webu je to spíš z hlediska SEO trochu nesmyslné. „Exact match“ je přesná shoda, předpokládám, že tvaru klíčového slova bez variací.

EDIT:// Původní linky se ukazují bohužel jako nefunkční, nahrávám tedy verzi, co mám k dispozici, (bez záruky funkčnosti na novějších verzích WordPressu), sem na web:

internal_link_building.php (zip, 6,3 MB)

Plugin Internal Link Building ke stažení:

http://seoroi.com/specialty-services/new-seo-plugin-for-wordpress-internal-link-building/

respektive v RSS na konci každého článku:

http://feeds2.feedburner.com/seoroi-servicesPřečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , , ,

9 x okomentováno “Plugin Internal Link Building na prolinkování webu a tím i podporu SEO”

Přidat komentář (+)

 1. lucky.man napsal:

  Ahoj, nevíš, jestli to umí přidat odkazy i zpětně do už zvěřejněných příspěvků? nebo pouze do nových?

 2. lucky.man napsal:

  Tak jsem to projel a pouze do nových. Neexistuje nějaký plugin kde by bylo možné podobné nastavení udělat pro všechny příspěvky (jednotná) „tabulka“ a to nejlépe i zpětně? Potřeboval bych to využít především na externí odkazy pro daná KW, a nechce se mi je tam dávat natvrdo, protože to měním.

 3. lucky.man napsal:

  Edit: OPRAVA, pokud se použije nastavení přímo v Příspěvky: Keywords, tak to funguje pro veškeré příspěvky a to i zpětně.
  Původně jsem zkoušel nastavení pod konkrétním příspěvkem .-)
  Takže OK.
  Jediná škoda, že tam nejdou nastavit parametry odkazu, resp. title.

 4. WPress napsal:

  Koukám, žes to vyřešil sám, mně to při testování hned napoprvé prolinkovalo všechny příspěvky, takže je pro mě spíš novinka, že to při jiném nastavení nejde, což může být pro někoho také užitečné a za tu zkušenost dík. 😉
  Tak to už tak bývá, že pluginy ne vždy umí úplně všechno. V tomto směru to holt bez doprogramování nejde. A to není ani moje parketa.

 5. sam napsal:

  nepodarilo se mi najit link s downloadem, mohla bys jej prosím přidat? Díky moc

 6. WPress napsal:

  Bohužel se zdá, že linky jsou nefunkční. 🙁 Dávám tedy k dispozici verzi, kterou mám (viz níže i oprava v článku). Ovšem pokud se stane, že plugin nebude dále vyvíjen, tak nevím, zda bude fungovat v novějších verzích WordPressu.

  http://www.wpress.cz/wp-content/uploads/internal_link_building.php_.zip

 7. Badoo.com napsal:

  Tak stáhnul jsem si ten internal links, ale bohužel už to nepodporuje wordpress 3.0. Nemá někdo podobný prográmek? Celkem by se mi hodil.

 8. WhiteHat napsal:

  Pokud vám už tento plugin nefunguje nebo je zastaralý, můžete vyzkoušet Automatic SEO Links, který funguje na podobném principu.

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.