Smazání článku po expiraci nebo jeho změna na koncept

Již dříve jsem tu psala o možnosti vložit upozornění, že daný příspěvek nemusí být aktuální, ale pokud určitý článek, který už dosloužil, potřebujete buď „odpublikovat“, tedy změnit zpět v koncept, anebo úplně vymazat, můžete použít některý ze dvou pluginů popsaných níže. Opět mě inspiroval dotaz na webtrhu, odpověď jsem napsala i tam, ale zde ji tradičně trochu upřesním.

post_expirator Pro verzi WordPressu 2.8.4 byl aktualizován plugin Auto Delete Posts, který slouží ryze k tomu účelu, že se článek po určitém zadaném datumu expirace smaže.
Zajímavější mi přijde v tomto směru víceúčelový plugin Post Expirator, který umí po zadaném datumu článek nejen smazat, ale i jen změnit v koncept, čímž obsah článku zůstane zachován v administraci, potažmo databázi, pouze se již veřejně více nezobrazuje na webu.

Do patičky stránek také můžete vložit informaci o datu expirace, případně kamkoli pomocí kódu [postexpirator].

Toto vše se nastavuje, včetně formátu data a drobných úprav stylu, v administraci pluginu. Čas expirace, jak článků, tak i stránek, stanovujete v každém příspěvku zvlášť, ve formuláři, který se přidá obvykle na konec editační stránky. Čas volíte s přesností na den, rok a hodinu (ve 24 hodinovém modu).

V administraci také určíte, zda se články buď přesunou mezi koncepty (přednastavená volba), nebo se smažou. Datum expirace také uvidíte v seznamu příspěvků, tedy na stránce Správa příspěvků. Ač byl plugin Post Expirator aktualizován naposledy pro WordPress 2.7, je funkční i ve WordPressu 2.8.x.

Plugin Auto Delete Posts ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/auto-delete-posts/

Plugin Post Expirator ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/post-expirator/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , , ,

1 x okomentováno “Smazání článku po expiraci nebo jeho změna na koncept”

Přidat komentář (+)

  1. WPress napsal:

    Plugin, který se hodí př. pro expiraci jednorázové nabídky (nezkoušeno, bez záruky): http://wordpress.org/extend/plugins/page-expiration-robot/

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.