WordPress 2.9 se chystá na přelom listopadu – prosince, v říjnu možnost beta testování

Na blogu vývojářů se dnes objevila první zpráva, která jasně odkazuje k očekávané nové verzi WordPressu 2.9. Podle Petera Westwooda vývojáři řadu měsíců pracovali na nových funkcích a opravách chyb a přiblížil se okamžik, kdy bude zveřejněna první beta verze WordPressu 2.9.

Tvůrci nyní uživatelům mj. nabízejí možnost stát se betatestery nové verze. Během beta testování bude pozornost soustředěna na stabilizaci nových funkcí a odstranění stávajících chyb. Nebudou již přidávány nové funkce, protože cílem je vytvořit pokud možno novou verzi WordPress 2.9 bez jakýchkoli bugů.

Pro usnadnění práce beta testerům Westwood připravil také nový plugin WordPress Beta Tester. Tento plugin umožní všem zájemcům aktualizovat svůj blog na nejnovější verzi Beta nebo Release candidate prostřednictvím volby přidané mezi Nástroje. Před případným zahájením práce s tímto pluginem blog samozřejmě nezapomeňte zálohovat. Využití zmíněného pluginu není pochopitelně doporučeno na blogu normálním, ale na ryze testovacím.

První beta verze 2.9 spatří světlo světa asi do konce října, stabilní verze WordPressu 2.9 by mohla být poté zveřejněna koncem listopadu až začátkem prosince.

WordPress Beta Tester ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-beta-tester/Přečtěte si také:Kategorie : Novinky, Pluginy, WordPress
Štítky: , , , ,

6 x okomentováno “WordPress 2.9 se chystá na přelom listopadu – prosince, v říjnu možnost beta testování”

Přidat komentář (+)

 1. Re4DeR napsal:

  tak co? beta-testuješ? 🙂

 2. WPress napsal:

  Noo, až vyjde ta první beta veřejně, tak zkusím nahrát na testovací webík, ale oficiálně se do toho hrabat nebudu. 😀
  Ostatně, stejná otázka by mohla směřovat i k tobě? 😉

 3. Re4DeR napsal:

  Mám to v plánu, uvidím časově. 🙁

 4. SMO napsal:

  A o jaké novinky se jedná? Bude něco přínosné. Já jsem nedávno aktualizoval na 2.8 a například zpráva pluginů mi moc nevyhovuje než vyhovuje.

 5. WPress napsal:

  V základě se plánuje změna v možnosti úprav a správy multimédií (tedy hlavně obrázků), až bude beta verze, napíšu pak o tom víc a konkrétněji. Tedy ne, že by se o tom už cca nepsalo, co se chystá, ale pak už to bude víceméně stopro…

  No, mně se spíš občas zasekne s přidáním některého pluginu správa widgetů, protože starší nebo nedokonale aktualizované widgety se tam občas s tím novým rozhraním taky perou. Anebo jak v úpravě souborů 2.8 dali to zvýraznění syntaxe, co hned ve 2.8.1 stáhli, protože to padalo a neukládalo se… Tak uvidíme, jaké konkrétní špeky na nás chystají teď. Během pár dní budeme moudřejší.

 6. Aktualizace napsal:

  Konečně vychází první oficiální beta verze WordPressu 2.9 (viz informace na webu Separatisty 😉 )

  Ke stažení je na: http://wordpress.org/wordpress-2.9-beta-1.zip

Okomentovat