Tvorba menu s pomocí pluginu Menubar

Aktualizaci pluginu Menubar uvítají podle mého názoru tvůrci vzhledů, kteří potřebují správně zakomponovat nebo vytvořit vlastní menu ve WordPressu. Sice co do designu nejsem odborník, ale široké možnosti nastavení tohoto pluginu mě velmi příjemně překvapily.

menubar1 Jako součást menu se může stát nejen stránka, ale i archiv, tedy kategorie a různé další substránky. K pluginu po instalaci a aktivaci je třeba ještě stáhnout a přidat šablony menu, jichž existuje několik základních, z nichž některé vůbec nejsou špatné, a jsou autorem nabízeny k použití.

Šablony je třeba ovšem stáhnout na webu (viz níže), rozbalit a vytvořit pro ně speciální podsložku přímo ve složce plugins (pozor, tedy nikoli ve složce uploads atp., ale skutečně přímo ve složce wp-content/plugins). Podsložka musí být nazvána menubar-templates. A do déto složky pak vždy nahrajete stažená nebo svá vlastní menu.

menubar2 Menu jsou většinou horizontální, ale najdete i vertikální a plugin je pro jejich využití plně připraven. Můžete si samozřejmě na míru upravit zmíněná existující menu, nebo v jejich duchu vytvořit své vlastní. A s pomocí pluginu Menubar je jednoduše použít.

Téma se vkládá na vámi určené místo pomocí PHP kódu, který se vám vygeneruje v administraci pluginu. Musím upozornit, že nová položka s nastavením se nepřidává mezi položky Nastavení, ale rozšíří položky Vzhledu.

Principiální základní podoba PHP kódu vkládaného menu je:

<?php do_action (‚wp_menubar‘, ‚jmeno_vaseho_menu‘); ?>

Plugin Menubar ke stažení:


http://wordpress.org/extend/plugins/menubar/

Domovská stránka a dokumentace k pluginu:

http://www.dontdream.it/wp-menubar-3-documentation

On-line demo pluginu:

http://www.dontdream.it/demo/

Vzhledy menu k pluginu Demobar ke stažení zde:

http://www.dontdream.it/download?dl_cat=2Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , ,

1 x okomentováno “Tvorba menu s pomocí pluginu Menubar”

Přidat komentář (+)

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.