Tabulkové záložky v příspěvku či v sidebaru s pluginy PostTabs a SidebarTabs

Se vtěsnáním co nejvíce informací na malý prostor, ať již v rámci příspěvku nebo v bočním menu, sidebaru, vám pomohou pluginy PostTabs a SidebarTabs. Jako první jsem narazila na plugin SidebarTabs (nedávno aktualizovaný pro WordPress 2.8.4) a v souvislosti s ním se mi poté podařilo najít i principiálně podobný plugin PostTabs, který je určený pro vložení do příspěvků.

Přemýšlíte-li, čím vylepšit svůj web, mohly by se vám oba tyto pluginy líbit. K pluginu PostTabs ještě upřesním, že ač byl aktualizován naposledy pro WordPress verze 2.7, je dobře funkční i ve verzi 2.8.4.

Plugin PostTabs vám umožní v rámci příspěvku udělat jakési vertikální záložkové menu, v němž do jednotlivých záložek vložíte libovolný text, který se uživatelům odkryje po kliknutí na záložku. Funguje to vlastně na stejném principu, jako záložkové menu jednotlivých pluginů prezentovaných na wordpress.org. Aby plugin správně fungoval, je třeba do příspěvku vložit správně zformátovaný kód, viz příklad níže (položku END, uzavírající záložkové menu, je nutno vložit na konec).

Obsah záložek je zcela na vás, vložit můžete i obrázky a multimédia, zkrátka vše, co lze vložit do příspěvku. Máte možnost vzhled záložek upravit s pomocí několika prvků CSS stylů, a to přímo v administraci pluginu.

[tab:Název záložky jedna]

Libovolný text

[tab:Záložka s obrázkem]

obrázek

[tab:Záložka s videem]

video

[tab:END]

Plugin či spíše widget SidebarTabs vám podobné záložkové menu pomůže vložit do sidebaru, kde tak vytvoříte vícevrstvé menu. Do menu můžete vložit obsahy všech existujících widgetů, které máte ve WordPressu aktuálně k dispozici. Jednotlivé záložky mohou buď v závislosti na nastavení obsahovat název widgetu nebo vybrané zástupné ikonky. Nastavit lze i rolování záložek, pokud přesáhnou vymezený prostor. Nastavení je bohaté. Do sidebaru se vkládá jako další samostatný widget.

Plugin SidebarTabs ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/sidebartabs/

a domovský web pluginu s ukázkou jeho funkce:

http://www.nghorta.com/2008/08/08/plugin-sidebartabs-para-wp/

Plugin PostTabs ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/posttabs/

a domovský web pluginu s ukázkou jeho funkce:

http://pirex.com.br/wordpress-plugins/post-tabs/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, Widgety, WordPress
Štítky: , , , , ,

6 x okomentováno “Tabulkové záložky v příspěvku či v sidebaru s pluginy PostTabs a SidebarTabs”

Přidat komentář (+)

 1. Aktualizace napsal:

  Pokročilý „nástroj“ na tvorbu widgetu, zejména určování, kde všude se bude vytvořený widget zobrazovat, s využitím HTML nebo shortcode, rovněž s možností vytvořit „záložkové“ menu v sidebaru, Section widget:

  http://wordpress.org/extend/plugins/section-widget/

 2. Aramon napsal:

  Díky za tenhle plugin, je to fakt super 😉

 3. WPress napsal:

  Jojo, dá se dobře upotřebit. Také jeden z mých oblíbených. 🙂

 4. Aktualizace napsal:

  Tak a přidám jeden podobný widget do sidebaru, Tabber Tabs Widget:

  http://wordpress.org/extend/plugins/tabber-tabs-widget/

  //EDIT srpen 2010

  Další plugin pro „tabulkové“ rozčlenění příspěvků

  http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-post-tabs/

  a demo pluginu:

  http://blogern.com/2010/08/20/review-dell-mini10-inspiron-netbook/

 5. Jenda napsal:

  Zdravim, mam web http://dm6.cz/ a pouzivam na nem plugin sidebartabs, bohuzel me trchu zlobi, mezi nim a widgetem kterej je pod nim je hrozne velka mezera, a nemuzu prijit na to kde to upravit, nema s tim nekdo nahodou nejakou zkusenost?

 6. Aramon napsal:

  Nejspíše to bude v CSS

Okomentovat