Návrat k defaultnímu obsahu databáze s pluginem WordPress Reset

Jestliže potřebujete vrátit databázi do původního stavu po instalaci, tedy ji prakticky vyprázdnit s výjimkou údajů o uživateli admin a názvu webu, můžete k tomu použít plugin WordPress Reset.

wp_reset Po aktivaci pluginu WordPress Reset se přidá nová položka nikoli do obvyklého menu Nastavení, ale mezi Nástroje. Než budete chtít resetovat databázi, pokud Vám její úplné vyprázdnění nevadí (pryč budou všechny články, komentáře, média, web se vrátí do stavu po instalaci), tak si původní databázi nebo její části, zazálohujte či vyexportujte, př. články atp.

Údaje nahrané prostřednictvím FTP (vzhledy a pluginy, nahrané soubory) se ovšem nesmažou, smažou se pouze jejich metadata či nastavení, která je spojují s údaji v databázi.

Když přejdete do menu Nástroje – WordPress Reset, je zde třeba pro stvrzení vymazání zapsat do příslušného políčka slovo „reset“. A potvrdit. Operaci nelze vrátit. Jak jsem se zmínila v úvodu, z údajů zůstane nezměněný účet admina (e-mail, heslo) a název webu. Plugin byl čerstvě aktualizován, je určen pro WordPress 2.7 a vyšší, v aktualizaci potvrzena kompatibilita již i s WordPressem 2.9.

Plugin WordPress Reset ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-reset/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , ,

1 x okomentováno “Návrat k defaultnímu obsahu databáze s pluginem WordPress Reset”

Přidat komentář (+)

  1. Aktualizace napsal:

    Existuje i možnost WordPress odinstalovat částečně nebo úplně s pluginem: WP Uninstaller

    http://wordpress.org/extend/plugins/wp-uninstaller/

Okomentovat