Live Blogging: WordPress plugin pro živé mikroblogování

Tento plugin se potěší například nadšence, kteří mají blogy se sportovní tématikou a chtějí udělat živý „přímý přenos“, případně komentovaný přenos minutu po minutě i zpětně, dokonce i s vloženými fotografiemi a videi, nebo pro ty, kdo si oblíbili mikroblogy, kam zapisují své poznatky v krátkých tezích. Zkrátka jej využijete všude tam, kde potřebujete v jednom příspěvku zaznamenávat průběžně „minutu po minutě“ události, u nichž je uveden přesný čas (nikoli však datum) vzniku této pamětihodné myšlenky. Blogování téměř v reálném čase nabízí nový plugin, který mi nedávno přešel přes cestu a jmenuje se: Live Blogging.


Najdete jej na adrese: http://wordpress.org/extend/plugins/live-blogging/

Videoukázka jeho používání (samozřemě v angličtině a ve flashovém formátu swf) je pak k vidění zde:
http://www.pling.org.uk/static/livebloggingscreencast.swf

Ukázku jeho využití najdete na webu, pro který byl původně vytvořen, a sice:
http://www.nouse.co.uk/2009/05/10/roses-2009-live-sunday/

Službu je možné propojit s oblíbeným Twitterem nebo jinou obdobnou a autorem pluginu doporučovanou službou Meteor na www.meteorserver.org Spojení se službou Twitter nebo Meteor není povinné, pouze prý je služba efektivnější. Plugin lze použít i bez tohoto propojení, a to je z mého pohledu velké plus. Tudíž kolonky, které požadují informace o Meteoru nebo Twitteru, zkrátka necháte nevyplněné.

Službu na libovolné místo – do příspěvku – vložíte za pomoci ID nově vytvořené služby. Ovládání a úprava jsou intuitivní a nástroj se objeví v levém menu v administraci dole. Podoba vložení služby do příspěvku je prostá: [liveblog]ID[/liveblog]

Trochu nekomfortně je řešeno CSS například pro oddělovací čáru, které je přímo v kódu (v souboru live-blogging.php) a má podobu:

<div style=“width:620px; height:1px; background-color:#6f6f6f; margin-bottom:3px;“></div>

Vytvořen byl pro WordPress 2.7 a kompatibilní je pro verzi 2.7.1, z čehož vyplývá, že starší verze nepodporuje.Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , , ,

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.