Videonávod instalace WordPressu verze 2.8.4

Návod na instalaci WordPressu na tomto webu jistě dosud chyběl, tak jsem se rozhodla vše napravit a vytvořila příslušný videonávod.

Video má v sobě – věřím, že čitelné – popisky, nevytvářela jsem proto k němu žádný zvukový doprovod, podobně jako v předchozím videonávodu věnovanému nastavení CHMOD přístupových práv k souborům.

Krok za krokem v instalačním návodu nejprve vytváříme ukázkovou databázi v panelu Plesk, poté pouze demonstrativně stáhneme nejprve anglickou (http://wordpress.org/download/) a následně hned českou verzi WordPressu, přičemž použijeme až tuto druhou verzi, která je na webu http://cs.wordpress.org nyní kompletní, včetně českého lokalizačního balíčku). Získaný balíček extrahujeme například v Total Commanderu (ke stažení př. zde, k potřebné funkčnosti stačí i free verze).

Videonávod instalace WordPressu verze 2.8.4:

V dalším kroku upravujeme soubor wp-config-sample.php na wp-config.php v editoru PSPad (ke stažení například zde), měníme údaje přístupu k databázi. Měníme mj. i řádek nastavující přístup k českému lokalizačnímu balíčku. Pokud je příslušný řádek stejný viz upravený řádek níže, což v plné české verzi bývá, tak samozřejmě již nic neupravujeme!

define (‚WPLANG‘, “);

měníme na:

define (‚WPLANG‘, ‚cs_CZ‘);

Položka „localhost“ se v 99% případů nemění, ale může se stát, jako například při instalaci na free hosting ic.cz, že místo localhost se zapíše jiná hodnota, v tomto konkrétním případě je to: mysql.ic.cz.

Po úpravě souboru wp-config.php nahráváme celý obsah rozbalené složky „wordpress“ (jen obsah, ne tuto složku!), včetně vytvořeného souboru wp-config.php, který je uložen ve stejném místě jako původní wp-config-sample.php, prostřednictvím FTP klienta (opět Total Commander) na web.

Zkontrolujeme, zda máme ve složce languages (podsložka složky wp-content) soubory s českou lokalizací cs_CZ.mo (pro úpravy ještě je tu i soubor cs_CZ.po, který lze upravit například v programu Poedit), a také ještě soubor, respektive soubory continents-cities-cs_CZ.mo a continents-cities-cs_CZ.po.

Může se stát, že tato složka – languages – nebyla vytvořena, pokud není, vytvoříme ji, stáhneme na internetu jazykové balíčky – http://cs.wordpress.org – a nahrajeme je sem.

A pak již zadáme do internetového prohlížeče adresu webu, nainstalujeme podle návodu WordPress a v administraci ještě změníme podle doporučení heslo uživatele admin. WordPress tak je nainstalován a připraven k dalšímu využití.Přečtěte si také:Kategorie : Užitečné, WordPress
Štítky: , , , ,

7 x okomentováno “Videonávod instalace WordPressu verze 2.8.4”

Přidat komentář (+)

 1. Re4DeR napsal:

  moc pěkné.

 2. WPress napsal:

  Děkuji. Doufám jen, že tam nebude moc matoucí ta databáze na začátku, ne všude to je takto, ale prostě mi to v návodech často chybí. Databáze je taky důležitá. 🙂 No, snad jsem to tam ale zmínila, že to může být i jinak. 🙂

 3. Re4DeR napsal:

  Já myslím, že dobrý. v jakém to děláš programu ?

 4. WPress napsal:

  No, to je kombinace všeho možného. CamStudio na screen dění na monitoru, VirtualDub (ale přiznám se, že některé věci je nejjednodušší prostě narvat do Windows Movie Makeru, než nastavovat VD a skoro se stejným výsledkem, ehmmm… :-X:D) A popisky tohoto typu se dobře a celkem jednoduše dělají ve FastStone Image Viewer (ale nikomu nebráním hrát si s tím na profi úrovni v „šopáku“, a tak…), míním tím ovšem popisky na PrintScreeny, ne do videa, ty se mi nechtělo tam rvát, to by bylo totiž asi nejpracnější, no, třebas někdy jindy… 😀

  Něco sice jde dodatečně narvat (ty popisky) třebas přímo na YouTubku, ale tam je mi to nějak celkem proti srsti, skoro jako poslední dobou stále častější reklama, co tam vyskakuje ve videu… 😎

 5. Re4DeR napsal:

  díky :). trochu pozdě ale neva 😀

 6. Pavel napsal:

  Dobrý den,
  Snažím se nainstalovat wordpress na svůj web který je na hostingu webzdarma. free verze tedy.
  Dle návodu jsem pozměnil jednotlivé řádky v „wp-config-sample.php“ a následovně uložil jako „wp-config.php“. pak vše nahrál přimo do kořene webu. celý obsah složky „wordpress“. pochopil jsem že když přistoupím na adresu mého webu tedy „http://chevrolet-cruze.wz.cz“. Měl bych se dostat na administrační část wordpressu, ale nestalo se tak mohu tedy požádat o pomoc Děkuji Vám.

Okomentovat