Velmi efektní rozkrývací obrázkové menu umí plugin Accordion Image Menu

Obrázkové menu, které se rozkrývá při přejíždění kurzoru myši zprava doleva, případně v sidebaru shora dolů a opačně, jsem náhodou viděla na jenom webu již dříve, ale po původu jsem nepátrala, protože mě ani nenapadlo, že by to bylo vytvořeno s pomocí nějakého dostupného pluginu. A ejhle, nyní mi takovýto plugin přišel do cesty.

Menu vytvořené s pomocí pluginu Accordion Image Menu je možné vložit buď přímo do příspěvku nebo do bočního menu (sidebaru). V administraci je potřeba nastavit několik parametrů, s čímž si je třeba trochu pohrát a pro bližší informace se podívat na domovský web, uvedený zde níže. Menu máte možnost využít například i pro zobrazení posledních příspěvků. Na výběr je též z několika přechodových efektů. Zobrazit lze i titulek odkazovaného příspěvku, ale tuto volbu je možné i zrušit.

Menu by mělo být podle tvůrce funkční v prohlížečích Firefox 2 a3, IE 6 a 7 či Safari. Plugin byl aktualizován pro WordPress 2.8.

Plugin Accordion Image Menu v akci a domovský web s podrobnostmi:

http://web-argument.com/accordion-image-menu-v-20/

Plugin Accordion Image Menu ke stažení zde:

http://wordpress.org/extend/plugins/accordion-image-menu/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , ,

6 x okomentováno “Velmi efektní rozkrývací obrázkové menu umí plugin Accordion Image Menu”

Přidat komentář (+)

 1. miky napsal:

  Dobrý den,
  toto je super plugin, ale když se kouknete na můj web tak zjistíteže tam je taky jedno takové otvírací menu, často bývá obsahem samotného témata, taktéž u mě u tohoto případu, jenže hází dost chyb a není uplně precizně vytvořený, a tak i když se mi toto téma moc líbí tak tam chci mít i nějáké takové menu kde si nastavím co se bude zobrazovat a tak…
  Nic takového jsem nenašel, nějáký takovýto plugin, tak se ptám alespoň zde kde o jednom píšete, možná budete vědět i o dalších, já jsem opravdu žádný neoběvil, tak doufám že budete vědět víc.
  Děkuji 🙂

 2. WPress napsal:

  Já jsem zčásti odpovídala e-mailem a právě odkazovala i na tento plugin. Bohužel nejsem knihovna pluginů, prostě když narazím na nějaký pěkný, tak sem o něm napíšu. A vybírám také záměrně spíše ty menší a méně známé pluginy.

  Jinak jen poznámka na okraj k těch chybám: moje obecná zkušenost s podobnými typy pluginů bývá, že se nejprve snažím dohledat, zda přece jenom někde nenajdu na internetu řešení, jak chybu odstranit. Často dochází třeba k nějakým konfliktům pluginů, chybnému nastavení pluginu, nedostatečným nastavením a povolením hostingu, neznalosti práce s uživatelskými poli, neodpovídající nebo konfliktní verzi (současné existenci dvou verzí) javascriptových knihoven… A až když to nejde, tak hledám další podobný plugin, ale bohužel ne všechny pluginy existují v nějaké podobné verzi. To je už ta nevýhoda free řešení.

 3. Aktualizace napsal:

  Tak tady je zjevně jedna z variací tohoto pluginu Accordion Fx:

  http://wordpress.org/extend/plugins/accordion-fx/screenshots/

  A možná vás zaujme i tato galerie:

  http://wordpress.org/extend/plugins/dock-menu-fx/screenshots/

  Případně toto menu:

  http://wordpress.org/extend/plugins/text-menu-fx/screenshots/

 4. Eiren napsal:

  Díky za tip na zajímavý plugin. Vyzkoušel jsem v příspěvcích, ale zobrazuje pouze některé náhledy(snímky) a nemůžu přijít na to proč. (u třetího zleva žádné foto není), ale u všech ostatních ano, ale nezobrazují se. Nevíte, kde je problém? díky

  • WPress napsal:

   Opravdu hezký web. 🙂 Krásné fotky. Takže mě napadá, pokud nebyla nefunkčnost zkoušena s vypnutými pluginy na defaultní šabloně, že se to může „nesnášet“ s jinými použitými pluginy pro galerie, které asi hádám mohou být na tomto typu webu použity. Zvlášť někdy správně nefungují v takových případech javascripty. Ale pravou příčinu jedině prověřit na testovacím webu, bez jiných pluginů, nebo povypínáním stávajících a šablonou Twenty Eleven. To tedy jen prověří nekompatilbilitu, ale problém samozřejmě nevyřeší.

   • Eiren napsal:

    Děkuji 🙂 Nakonec jsem musel tento plugin odinstalovat, jelikož mi při něm neběžel Lightbox a ten má pro mě větší prioritu. Možná se tyto programy mezi sebou bily. Škoda. I tak jsem ho rád vyzkoušel.

Okomentovat