Začal Survivor Samoa – hledá se devatenáctý trosečník

Čtyři řady Survivora odvysílala kdysi TV NOVA pod názvem Kdo přežije. Trosečníka v české podobě jsme se také dočkali, pro změnu na TV Prima, ale popravdě řečeno, příliš se nevydařil. Kromě modelky Hanky Mašlíkové, moderátora Marka Vašuta, nepříliš vydařené sošky imunity a dojmu z promrhané šance mi v paměti příliš nezůstalo. Vzpomenete si i vy, pokud jste to vůbec viděli, jak se jmenovaly kmeny? Já jsem to našla až nyní zpětně a vybavilo se mi, že kmenům se říkalo různě: severní, potažmo modrý kmen Krabů a jižní, červený kmen Ještěrek.

Survivor19_soutezici
Americká verze Survivora však pro mě neztrácí kouzlo ani po osmnácti dosud odvysílaných řadách, a tak jsem se na další řadu opět těšila. Konečně je tady. V noci ze včerejška na dnešek se začala vysílat již řada devatenáctá, podle plánů CBS ovšem již také předposlední (edit: Tak jsem se dočetla, že možná ne předposlední celkově, ale „jen“ předposlední s moderátorem Jeffem Probstem, no, uvidí se…). Odehrává se v Polynésii na souostroví Samoa, kam tvůrci zavedou i poslední trosečníky v připravované řadě dvacáté. V devatenácté řadě se soutěže účastní hned 20 trosečníků ve dvou kmenech, což je poměrně vysoký počet. Kmeny se jmenují Foa Foa a Galu.

Podle tvůrců se v této řadě ruší exile island (ostrov vyděděnců), ale přesto bude možné získat v průběhu hry v táboře soupeřů skrytou imunitu. Princip nové hry a všech změn však ještě v čerstvě odvysílaném prvním dílu zmíněn nebyl. Uskutečnila se však již přece jenom jedna z avízovaných novinek, každý z trosečnických kmenů si hned po vylodění zvolil jen na základě vizuálního dojmu svého vůdce. A hned poté proběhla také první soutěž, při níž tento vůdce, také na základě prvního dojmu, určil nejlepšího plavce, nejsilnějšího, nejstabilnějšího či nejchytřejšího člena. Vůdce Mick měl lepší úsudek, hlavně strefil šikovného plavce Jaisona, takže jeho kmen Foa Foa vyhrál. Kmen tak získal více než vítané křesadlo, oba kmeny následně obdržely mapy a vydaly se na svá nová působiště.

V prvním dílu si obvykle nebývá člověk schopen příliš „zmapovat“ nové členy, ale tento díl zcela jasně ovládl člen jediný, avízovaný jako největší záporák Survivora. Russell H. má údajně předčit i Richarda Hatche, vítěze první řady, či prolhaného Johnyho Fairplaye, který neváhal pro svůj profit pohřbít i babičku. A Russell H. (shodou okolností jsou v této řadě hned dva Russelové, druhý je afroameričan a vůdce druhého kmene – Galu) se činil hned od začátku. S návrhem tajné aliance od prvního dne obešel všechny ženy v kmeni a hned první noci vylil všem z čutor zásobní vodu a v ohni spálil ponožky. Možná i tím se částečně spolupodílel na prohře svého kmene v boji o imunitu, takže imunitu získal kmen Galu a Foa Foa museli chtě nechtě jít na první kmenovou radu.

Russell H. vylévá vodu a pálí ponožky členům svého kmene:

I když se kvůli svému vyššímu věku a nepříliš hvězdné kondici obával o své setrvání v kmeni Mike, charakteristický také copánkem spleteným z vousů, Russell H. neztrácel čas a obešel všechny s návrhem na vyloučení pohledné, ale podle něho hloupé Marissy. Chvíli to sice bylo na radě nerozhodně mezi ní a blondýnkou Ashley, která si podle všeho uškodila hlavně svými řečmi, první pochodní, která zhasla, byla však ta Marissina.

Jsem zvědavá, jak to bude dál, zda či jak dlouho se Russellovi H. bude jeho strategie dařit (to, co vidí diváci, ostatní trosečníci samozřejmě netuší). Údajně v této řadě došlo i na nějaké nepříjemné události, tak snad to nebude nic vážného. Rozjezd byl však vydařený, měl v sobě jakýsi nádech prvních sérií, který mi v některých řadách chyběl, proto jsem na pokračování skutečně zvědavá.Přečtěte si také:Kategorie : Blog
Štítky: , , ,

Okomentovat

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen/a.