Náhled PowerPointové prezentace (ppt) a pdf souboru s pluginem PDF and PPT Viewer

Nový plugin slibující zobrazení ppt a pdf souborů na webu mě skutečně zaujal, takže jsem jej musela hned vyzkoušet. A mohu potvrdit, že plugin PDF and PPT Viewer skutečně funguje.

Na domovské stránce pluginu PDF and PPT Viewer jsem se sice dočetla, že při nahrávání pluginu prostřednictvím administrace WordPressu systém při pokusu o aktivaci nahlásí chybu – nedostupnost hlavičky („Plugin has invalid header„). To je ale dáno tím, že autor omylem dal plugin do dvou do sebe zanořených adresářů, takže je třeba plugin rozbalit na disku, otevřít adresář pdf-and-ppt-viewer a v něm je podadresář pdf-ppt-viewer, který se nahraje přes FTP do složky plugins. Potom jde aktivovat v pořádku (testováno ve WordPressu 2.8.4, defaultní vzhled Kubrick).

Plugin po aktivaci nepřidá žádnou administrační položku do nastavení, ale je-li aktivní, pak automaticky přidá ke každému vloženému pdf, ppt (případně pps) souboru speciální prohlížeč. Podle tvůrce tento plugin využívá jednu z méně známých funkcí Google Docs. A skutečně, když kliknete na zobrazení dokumentu na plnou šíři monitoru, dostanete se do nástroje Google Docs.
K zobrazení pps (a samozřejmě totéž platí o ppt) dokumentu dodávám, že se nezobrazí jako běžící prezentace, ale rolovací náhled jednotlivých stránek prezentace, jak je to vidět v galerii výše.

Plugin PDF and PPT Viewer ke stažení:

http://wordpress.org/extend/plugins/pdf-and-ppt-viewer/Přečtěte si také:Kategorie : Pluginy, WordPress
Štítky: , , , , ,

1 x okomentováno “Náhled PowerPointové prezentace (ppt) a pdf souboru s pluginem PDF and PPT Viewer”

Přidat komentář (+)

  1. Aktualizace napsal:

    Jiný prohlížeč WordPress pdf (bez záruky, nový plugin, určený pro WordPress 2.8.4)

    http://wordpress.org/extend/plugins/wordpresspdf/

Okomentovat